بهترین سایت های ترجمه آنلاین

معرفی 10 مترجم آنلاین برتر

بهترین سایت های ترجمه آنلاین متن را می شناسید؟ وقتی ترجمه سریع به زبان دیگر نیاز دارید چه می کنید؟ از فرهنگ لغت استفاده می کنید یا از دوستان خود می پرسید؟

در اینجا چند وب سایت مترجم آنلاین رایگان برای معنی کردن سریع کلمات یا جملات به زبان دیگر به شما معرفی می کنیم. این مترجمان آنلاین چند قابلیت دیگر نیز ارائه می دهند که آنها را بهتر نیز می کند. وقتی بهترین مترجم را برای نیاز خود پیدا کردید، می توانید در مواقعی برای معنی کردن سریع کلمات یا عبارات از آن استفاده کنید.

لیستی از بهترین سایت های ترجمه آنلاین که می توان از آنها در مواقعی استفاده کرد به شرح زیر است:

  • Google Translate
  • Bing Translator
  • Translatedict
  • Translate.com
  • DeepL Translator
  • Babylon Online Translator
  • PROMT Online Translator
  • Collins Dictionary Translator
  • ImTranslator
  • Reverso

 

Google Translate

 

یکی از محبوب ترین خدمات ترجمه آنلاین توسط Google ارائه می شود. در جستجوی مترجم آنلاین در گوگل، این ابزار مفید درست بالای نتایج جستجو ظاهر می شود. این بدان معناست که شما مجبور نیستید به دنبال وب سایت دیگری باشید.

اگر یک جمله کوچک یا چند کلمه برای ترجمه دارید، می توانید بدون باز کردن وب سایت، آن را مستقیماً در کادر قرار دهید. اما اگر متن که برای ترجمه دارید کمی طولانی است، در Google Translate فضای بیشتری برای متن خود دارید و می توانید روش ورودی خود را از میان گزینه های دست نویس و صفحه کلید انتخاب کنید. سایر ویژگی هایی که ممکن است دوست داشته باشید شامل ذخیره کردن، تلفظ صوتی، آوانگاری، اشتراک گذاری یا کپی متن ترجمه شده است.

علاوه بر این، اگر فکر می کنید ترجمه نشان شده نادرست است، می توانید آن را ویرایش کرده و ترجمه صحیح را پیشنهاد دهید. در Google Translate، به بیش از 100 زبان می توانید ترجمه کنید.

 

Bing Translator

 

یکی دیگر از مترجمان آنلاین محبوب Bing  است که از مترجم مایکروسافت (Microsoft Translator) استفاده می کند. می توانید زبان ورودی خود را به صورت دستی انتخاب کنید یا منتظر بمانید تا سایت به طور خودکار آن را تشخیص دهد. نکته جالب در مورد این ابزار این است که اگر میکروفون خود را فعال کرده اید، می توانید به راحتی متنی که می خواهید ترجمه شود را بخوانید.

پس از دریافت ترجمه، می توانید با کلیک بر روی گزینه مربوطه، آن را به صورت صوتی هم بشنوید. همچنین می توانید ترجمه دریافتی را با دیگران به اشتراک بگذارید یا با آن در  Bing جستجو کنید. این مترجم آنلاین بیش از 60 زبان ارائه می دهد.

 

Translatedict

 

در Translatedict، می توانید بیش از 50 زبان را انتخاب کرده و از تشخیص خودکار برای گویش خود استفاده کنید. فقط کافی است کلمه، عبارت یا متن خود را وارد کنید، زبان ترجمه را انتخاب کرده و دکمه ترجمه را فشار دهید. ترجمه نوشته شده را مشاهده خواهید کرد و می توانید روی دکمه صدا کلیک کنید تا آن را با صدای بلند بشنوید.

Translatedict همچنین قسمتی را برای مترجم صوتی و ویژگی متن به گفتار فراهم می کند. بعلاوه، می توانید با پر کردن یک فرم آنلاین، قیمت ترجمه حرفه ای متن مورد نظر را دریافت کنید.

 

Translate.com

 

Translate.com نیز از خدمات مایکروسافت استفاده می کند و به بیش از 30 زبان ترجمه ارائه می دهد. شما می توانید ورودی را به صورت متن یا صوت وارد کنید و به همین ترتیب، می توانید متن ترجمه شده را بخوانید یا به آن گوش دهید.

اگر بطور منظم به ترجمه نیاز دارید یا می خواهید ترجمه مورد نظر ویرایش شود، می توانید از خود وب سایت درخواست یک مترجم انسانی دهید. 100 کلمه اول به صورت رایگان ترجمه می شود. شما فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و روی آیکون تماس کلیک کنید.

 

DeepL Translator

 

یکی دیگر از بهترین سایت های ترجمه آنلاین، مترجم DeepL می باشد که یک ابزار بسیار جالب با قابلیت ارائه تعاریف و تکمیل خودکار جمله است. شما می توانید از بین 26 زبان انتخاب کنید و هنگامی که ترجمه را دریافت کردید، با دو بار کلیک بر روی یک کلمه، جزئیات بیشتری در مورد آن کلمه دریافت می کنید.

وقتی آن کلمه را در ترجمه انتخاب می کنید، یک کادر کشویی با گزینه های بیشتری نیز مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید به تعریف کلمه که در پایین صفحه ظاهر می شود نگاهی بیندازید. بعلاوه، نمونه هایی از کلمه مورد استفاده در هر دو زبان ورودی و خروجی (زبان مبدأ و مقصد) را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید زبانی را که به آن ترجمه می کنید یاد بگیرید، این ابزار می تواند مفید واقع شود.

 

Babylon Online Translator

 

Babylon نرم افزاری را ارائه می دهد که می توانید آن را برای ترجمه دانلود کنید. البته شما از نرم افزار آنلاین آن نیز می توانید بهره ببرید. با بیش از 75 زبان و یک گزینه ساده جابجایی زبان، ممکن است این سایت ساز و برگ سایت های را نداشته باشد، اما افراد بسیاری دقت بالای آن را گزارش کرده اند.

اگر به یک مترجم حرفه ای برای کسب و کارخود نیاز دارید، Babylon اینگونه خدمات را نیز ارائه می دهد. کافی است روی دکمه ترجمه انسانی در صفحه مترجم آنلاین کلیک کنید، و برای اطلاع از جزئیات، به قسمت مربوطه هدایت شوید.

 

PROMT Online Translator

 

مترجم آنلاین PROMT به اندازه مترجمان آنلاین دیگر زبان ارائه نمی دهد. فهرست زبان های آن است، و حتی شما می توانید موضوعی را برای ترجمه مورد نظر انتخاب کنید.

در این ابزار، می توانید از قابلیت های کپی، جایگذاری، بررسی املای کلمه و دسترسی به فرهنگ لغت استفاده کنید. یک صفحه کلید مجازی نیز دارد که هنگام استفاده از تبلت، تایپ کردن کلمات یا جملات را برای شما آسان می کند. PROMT نرم افزار ترجمه ای نیز ارائه می دهد که می توانید آن را خریداری و دانلود نمایید.

 

Collins Dictionary Translator

 

اگر برای جستجوی تعاریف یا مترادف ها از وب سایت Collins Dictionary استفاده می کنید، از مترجم آنلاین آن نیز می توانید بهره ببرید. شما می توانید متن خود را وارد کرده و ترجمه آن را به بیش از 60 زبان دریافت کنید.

این مترجم آنلاین دارای حداقل امکانات است و برای ترجمه از مایکروسافت استفاده می کند. یک دکمه کپی نیز موجود است که می توانید با آن ترجمه دریافتی را به راحتی کپی کنید. اگر شما به دنبال یک مترجم پایه در سایتی با ابزار فرهنگ لغت، اصطلاح نامه و دستور زبان هستید، Collins Dictionary برای شما مناسب است.

 

ImTranslator

 

ImTranslator  یک سایت عالی برای ترجمه و مقایسه همزمان است. می توانید یک ترجمه ساده، ترجمه معکوس و مقایسه بین مترجمان آنلاین PROMT ، Google  و Microsoft را دریافت کنید. این سایت زبان های بیشماری ارائه می دهد از آن جهت که به سایر خدمات ترجمه معروف مانند Google نیز متصل دارد.

در مورد ویژگی های دیگر آن، مجموعه ای از ابزارهای مفید مانند ابزار ترجمه معکوس دارد که به طور خودکار متن مقصد (ترجمه شده) را به به زبان مبدأ ترجمه می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا صحت ترجمه را با مقایسه ترجمه معکوس و متن اولیه بررسی کنید.

از قابلیت تشخیص خودکار زبان، فرهنگ لغت، املای کلمات و علامتگذاری های رمزگشا استفاده کنید. همچنین می توانید از کلیدهای مخصوص کپی، جایگذاری، قابلیت متن به گفتار، و اشتراک گذاری ترجمه از طریق ایمیل استفاده کنید. ImTranslator همچنین کاراکترهای حرکت گذاری ویژه ای را ارائه می دهد که شامل نمادهای ارزی، ریاضیاتی و شرکتی می شود.

 

 Reverso

 

Reverso  وب سایتی است که مجموعه ای از فناوری های ارتباطی رایگان را ارائه می دهد. این روش از ترجمه ماشین عصبی (NMT) استفاده می کند، روشی برای ترجمه ماشینی از طریق شبکه های عصبی مصنوعی. از ترجمه، بررسی املا و دستور زبان گرفته تا فرهنگ های لغت، بررسی کننده بافت و موارد دیگر از خدمات این ابزار می باشد. وجود همین قابلیت ها باعث شده است که Reverso  جز بهترین سایت های ترجمه آنلاین قرار بگیرد.

با پشتیبانی از اکثر زبانهای پرطرفدار مانند آلمانی، اسپانیایی، انگلیسی، چینی، ژاپنی و سایر زبانها، در حال حاضر به حدود 60 میلیون کاربر فعال در وب خدمات می دهد. به غیر از ابزارهای ترجمه آنلاین، می توانید افزونه مرورگر آن را نیز نصب کنید. Reverso همچنین به عنوان یک برنامه برای سیستم عامل های Android ،iPhone ،Mac  و Windows در دسترس است. اگر سازمانی هستید که به دنبال مترجم آنلاین قوی تر هستید، باید Reverso Corporate Translator را امتحان کنید که نسخه غیررایگان و پیشرفته مترجم آنلاین رایگان آن می باشد.

 

کلام آخر

 

علیرغم اینکه زبان عمده ترین وسیله ارتباطی است اما می تواند مانع ارتباطی ایجاد کند. برای جلوگیری از چنین شرایطی، یک گزینه مناسب استفاده از مترجمان آنلاین است. ناگفته نماند که مترجمان آنلاین دارای محدودیت هایی نیز هستند، از جمله عدم دقت صد در صد و عدم تشخیص بافت زبان در بعضی موارد. این محدودیت ها در ترجمه متون به زبان های تخصصی بیشتر مشهود می باشند.  در کنار تفاوت های واژگانی، در ترجمه از یک زبان به زبان دیگر، با تفاوت های فرهنگی بین دو زبان نیز روبرو هستیم. این تفاوت ها معمولاً برای مترجمان آنلاین قابل تشخیص نیست و در نتیجه در مواردی ممکن است ترجمه های کاملاً غلطی ارائه شود. بنابراین، در حالیکه مترجمان آنلاین در مواقعی می توانند نیاز ما را برطرف کنند، اما دامنه استفاده از آنها همچنان محدود می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
× ارتباط با ترنسلیت ترو